1. Ochrana neomietaných plôch
Dôležitým faktorom je zakrytie všetkých už zrealizovaných konštrukcií. Dôvodom je neodstrániteľnosť omietky po zaschnutí.
2. Založenie sokla
Pre založenie sa používa soklová lišta, pretože ukladanie izolantu – polystyrénu alebo nobasilu – sa začína od sokla.
3. Miešanie lepiacej stierky
Po založení sokla zamiešame lepiacu stierku. Lepiacu stierku miešame buď s vodou (práškové lepiace stierky) alebo v predpísanom množstve s cementom.
Lepiaca stierku miešame do pastovitej formy.
4. Nanášanie lepiacej stierky
Po zamiešaní nanášame lepiacu stierku po celom obvode izolantu a do plochy umiestnime 2 až 3 terčíky lepiacej stierky. Hrúbka nanesenia má byť cca. 1 cm a šírka po obvode 3 až 5 cm.
5. Lepenie polystyrénových platní
Polystyrénové platne lepíme do väzby.
Na rohoch budovy sa previažu.
6. Ukotvenie
Polystyrénové platne kotvíme hmoždinkami. Doporučené množstvo je 4-6 ks/m2. Množstvo kotiev vyplýva z projektu dodatočného zateplenia.
7. Vyhľadanie stykov platní
Veľmi dôležitým úkonom je vyhladenie a prebrúsenie platní po ukotvení. Po prebrúsení je potrebné fasádu pozametať a tým ju zbaviť odlúpených častí polystyrénu.
8. Lepenie ochranných rohových líšt
V rohoch aplikujeme ochranné rohové lišty.
9. Nanesenie lepiacej stierky a sieťoviny
Následne nanesieme jednu vrstvu lepiacej stierky a do nej vkladáme výstužnú sieťku. Sieťku ukladáme s prekrytím v styku min. 10cm. Sieťku zastierkujeme do roviny.
10. Nanesenie a úprava povrchovej vrstvy
Po zaschnutí lepiacej stierky aplikujeme podľa farebnosti povrchovej úpravy podkladný náter a po jeho zaschnutí povrchovú úpravu vo vybranej zrnitosti a štruktúre. Povrchová úprava by mala mať min. zrnitosť 1,5 mm. Súčiniteľ odrazivosti povrchovej úpravy by mal byť väčší ako 30.